O coachingu

Depositphotos_201049308_XL

Czym jest coaching?

Wg ICF – International Coach Federation , coaching jest partnerską relacją , podczas której coach wspiera klienta w jak najlepszym wykorzystaniu jego potencjału na drodze do osiągniecia zamierzonych rezultatów. Jest oparty na relacji między coachem a klientem , który wymaga wzajemnego kontaktu i jasnej komunikacji.

W praktyce to potężne narzędzie do rozwoju osobistego i zawodowego. Wymaga chęci, odwagi i pracy do wprowadzania zmian w życiu, aby stało się szczęśliwe i bogate, żeby miało sens i było zgodne z naszymi celami.  Dobrze przeprowadzony proces opiera się na sprawdzonych ćwiczeniach, daje narzędzia i sposoby działania nie tylko podczas sesji, ale również na co dzień  po skończonym procesie.  

Każda sesja prowadzona w atmosferze wzajemnego zaufania, bezpieczeństwa i szacunku, to spotkanie z uważnością na potrzeby klienta, jego wzorce, nawyki, sytuacje kryzysowe i  przekonania. To indywidualne dopasowanie pracy z klientem, bo „jako jednostki, jesteśmy skrajnie różnymi indywidualnościami”. Coaching jest zatem metodą wzmacniającą wolność człowieka poprzez zachęcanie go do mierzenia prawdy miarą osobistego sukcesu i satysfakcji z życia. „Moja prawda jest inna od twojej, gdyż wyraża inne potrzeby, dlatego inna będzie też miara mojego sukcesu, niż twoja” (*) Bennewicz M. Coaching i mentoring w praktyce. Podejście kognitywistyczne.

Dzięki takiemu podejściu, jesteśmy świadkiem przebiegu zmiany doświadczanej przez klienta. Jego rozwój, umiejętność znajdowania wyjścia z kryzysowych sytuacji, zdolność podejmowania decyzji, umiejętność „oglądania” problemu z każdej strony czy budowanie pewności siebie i samoakceptacji, są wzbudzane i utrwalane dzięki dobrze ustalonemu celowi sesji, planu działania i konsekwentnej pracy nad wprowadzaniem nowych zachowań w życie.

Dla kogo jest coaching?

Coaching jest rozwiązaniem dla każdego kto chce zacząć żyć świadomie, poznać i w pełni wykorzystać swój potencjał i dokonać zmian w swoim życiu.

Jest rozwiązaniem dla każdego, kto ma poczucie zagubienia, trwania w kryzysie, stania w miejscu, braku perspektyw i odwagi do podejmowania decyzji. Jest dla każdego, kto chce żyć odważnie, zgodnie ze swoimi wartościami, pasjami i talentami, wyznaczać mądrze cele i je osiągać, rozwijać swoje umiejętności i zyskać pewność siebie.

IMG_0955

Jak pracuję?

W mojej pracy kieruję się potrzebami klienta. To one są punktem wyjścia do ustalenia celu i efektów, jakie klient chce osiągnąć w procesie coachingowym.

Pracuję  z osobami pełnoletnimi w obszarze rozwoju osobistego oraz pomagam nakreślić kierunki rozwoju zawodowego , daję narzędzia do pokonywania sytuacji kryzysowych oraz pomagam wyjść z punktu „bez wyjścia”.  

Prowadzę zarówno sesje pojedyncze, trwające zwykle  90 minut, jak również oferuję opcję  pracy w tzw „pakiecie”, czyli z góry ustalonej liczby sesji , co pozwala efektywnie wypracować nowe nawyki, mierzyć osiągane efekty i na bieżąco omawiać sprawy, na których klient potrzebuje się skupić. Przy pakiecie powyżej 10 sesji daję również możliwość 10 rozmów telefonicznych trwających 45 min pomiędzy każdą sesją do omówienia bieżących tematów ważnych dla klienta.

Na początek, jeszcze przed podjęciem decyzji o pracy ze mną, zapraszam na 30 – minutową bezpłatną konsultację, na której możesz sprawdzić, czy coaching jest dla Ciebie,  opowiedzieć o swoich potrzebach i omówić kolejne kroki.

Umów się na bezpłatną konsultację: zadzwoń +48 790 325 068 lub napisz kontakt@mindshiftpoint.pl