10 pytań do samoanalizy na koniec dnia – wstęp

To cykl artykułów z pytaniami(*), które zostały sporządzone po to, abyś mogła/ mógł ujrzeć siebie taką/takim , jaki naprawdę jesteś.

Przeczytaj je najpierw w spokoju, aby je poznać i nie odpowiadaj na nie od razu. Na odpowiedzi daj sobie czas, kiedy znajdziesz dla siebie wystarczająco dużo spokoju i skupienia, najlepiej pod koniec dnia, kiedy warto podsumować swój dzień i zacząć świadomie analizować swoje życie.

Kiedy będziesz odpowiadać na pytania, rób to wyczerpująco, dokładnie i uczciwie. Może się zdarzyć, że pierwsza odpowiedź jaka przyjdzie Ci do głowy, nie będzie tą ostateczną, prawdziwą i pełną. Daj sobie czas i sama / sam oceń, czy odpowiedź jest szczera. Jeśli nie – szukaj i zapisuj dalej – poczujesz co jest Twoją prawdą.

Odpowiadając na pytania – weź długopis i zeszyt i zapisuj każdą odpowiedź . Pisanie ma ogromną siłę, która pomoże Ci w tej samoświadomej analizie Twojego życia.

Po zapisaniu odpowiedzi – przeczytaj je z uważnością i zadaj sobie pytanie: „czego jestem teraz świadoma / świadomy?” , „Jaką prawdę o sobie teraz odkrywam?”

 

(*) pytania zostały zaczerpnięte z Think and Grow: the 21-st Century Edition